موضوع : مقالات پوشاک،طراحی مد و لباس | بازدید : 132 | تگ ها : مسابقه,طراحی
تاريخ : پنجشنبه 6 آذر 1393 | 11:10 | نویسنده : لباس پرنسس

سه شنبه ۴ آذر ساعت 12:46

سرویس تجسمی هنرآنلاین: بهره گیری از گنجینه غنی نقوش اصیل ملی در عرصه های مختلف زندگی امروزی، از قابلیت‌های فراموش شده در عرصه‌های گوناگون هنری است. هنر در ذات خود پدیده‌ای متعالی است و شاید ورود هنر به شهر پدیده‌ای نوظهور نباشد ولی در فضای شهری امروزی کشور جایگاه هنر را غایب می‌بینیم. موقعیت‌های شهری برای ورود و حضور خلاقیت و زیبایی‌های هنری فرصتی مناسب ایجاد می‌کند و این امر با یاری نهادهای مختلف فرهنگی و هنری و همکاری مستمرشان می‌تواند محقق شود. در همین راستا، موسسه مطالعات هنر اسلامی با همکاری مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره، اقدام به برگزاری مسابقه سراسری بهشت ایرانی با موضوع استفاده از نقوش تزیینی ایرانی در عرصه‌های مختلف هنر شهری نموده است.

مسابقه بهشت ایرانی در قالب های هفت گانه به این شرح برگزار می شود: گروه اول: طراحی نماد و نشانه میادین شهری، گروه دوم: طراحی معماری داخلی و شهرسازی، گروه سوم: طراحی صنعتی، گروه چهارم: طراحی پارچه، پوشاک، گروه پنجم: طراحی طلا و جواهر، گروه ششم: طراحی گرافیک (نشانه، امور تبلیغاتی، بسته بندی)، گروه هفتم: طراحی صنایع دستی و هنرهای سنتی( طراحی ظروف، اسباب بازی، کیف و کفش، لوازم و اثاثیه).

بهره گیری خلاقانه در قالب بیان و بازتابی امروزی از گنجینه غنی نقوش تزیینی و اصیل ملی در عرصه های گوناگون زندگی امروز، از قبیل طراحی صنعتی و تولیدات ملی، معماری و شهرسازی و دکوراسیون داخلی، تبلیغات شهری؛ تلاش برای حفظ و احیاء میراث فرهنگی هنری ایرانی و وارد کردن آن به فضای شهری؛ استعدادیابی از بین جوانان و هنرمندان علاقمند به این عرصه وایجاد امکان همکاری مداوم با ایشان؛ دریافت سلائق مختلف هنری در سطح جامعه و پاسخ مناسب به این نیازها و ارتباط مداوم و موثر با مجموعه‌‎های هنری و شناسایی ظرفیت‌های ارزشمند هنری کشور ، اهداف این مسابقه هستند.

مسابقه بهشت ایرانی توسط موسسه مطالعات هنر اسلامی با همکاری مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره و موسسه آموزش عالی گنجینه هنر و معماری برگزار میشود و داوری هر یک ازگروه‌های هفت گانه توسط یک هیئت داوری تخصصی سه نفره انجام میشود.

شرکت در مسابقه برای همه گروه های سنی و در هر سطحی آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند با در نظر گرفتن استاندارد‌های تعریف شده، اقدام به طراحی آثار و شرکت در مسابقه کنند. لازم به ذکر است که بازتاب نقوش تزیینی ایرانی با بیان امروزی در آثار ارسالی، مهم‌ترین ویژگی آثار قلمداد می شود.

هنرمندان متقاضی شرکت در مسابقه می‌توانند از 15 آبان ماه به سایت مسابقه بهشت ایرانی به نشانی www.islamicartjournal.com مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام مرحله اول و دریافت اطلاعات اقدام کنند.

مهلت ارسال آثار در مرحله اول مسابقه تا پایان وقت اداری روز 30آذر خواهد بود و از هنرمندانی که آثارشان برای شرکت در مسابقه انتخاب می شود، برای تکمیل مرحله دوم ثبت نام و ارسال نسخه اصل آثار به دبیرخانه مسابقه، دعوت به عمل خواهد آمد. مهلت ارسال آثار مرحله دوم تا پایان روز 25 دی ماه است و 2 بهمن ماه برگزاری مسابقه، نمایش آثار، اعلام برگزیدگان نهایی و اهدای جوایز انجام می‌شود.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه مسابقه بهشت ایرانی واقع در تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، باغ فیض، نبش خیابان قانع، پلاک 26، موسسه مطالعات هنر اسلامی و شماره تلفن 44618121 تماس گیرند.

انتهای پیام/موضوع : مقالات پوشاک،طراحی مد و لباس | بازدید : 202 | تگ ها : لباس,مد
تاريخ : دوشنبه 19 آبان 1393 | 18:01 | نویسنده : لباس پرنسس

جمعه ۹ آبان ساعت 07:21

سرویس مد و لباس هنرآنلاین:سعید امینی، جامعه شناس و مددکار اجتماعی معتقد است مد یک مساله چند وجهی است که یکی از وجوه آن اکتسابی است.

او با تاکید بر اینکه این مساله به صورت پذیرش اتفاق می‌افتد در این باره به خبرنگار مد و لباس هنرآنلاین، گفت: گاهی یک مکالمه، بازدید، سفر و یک رفتار اجتماعی می‌تواند باعث پذیرش یک پوشش جدید از طریق بصری شود، یعنی گاهی بیان و پیشنهاد دیگران باعث کسب و اصل پذیرش فرد می‌شود و به نوعی افراد مد را انتخاب می‌کنند.

او افزود: گاهی مدها حالت موجی و شناور را دارد. گاهی یک رفتار و اتفاقی در جامعه ما اینگونه حرکت می‌کند یعنی مثلا یک نوع شال در قشر دانشجو باب می‌شود این مساله به واسطه پذیرش بصری یک گروه خاص مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

این جامعه‌شناس تصریح کرد: موارد موجی معمولا مانا و ماندگار نیست، بلکه حرکتی تبدیل به رفتار می‌شود که پشت آن یک چهارچوب و تفکر باشد یعنی طیف خاصی آن را بپذیرند و در شبکه‌های مجازی و فروشگاه‌های برند تبلیغ شود.

امینی با تاکید بر اینکه مساله مد باز به سطح فرهنگ و شعور و پذیرش مردم باز می‌گردد، اظهار کرد: در خصوص مناطق جنوب شهر از آنجایی که تحقیق و تفحص داشته‌ام، اغلب مردم در طیف مذهبی و سنتی قرار دارند و طبیعتا زیاد به مد علاقه ندارند و سعی در حفظ اصالت خود دارند، اما قشر دیگری نیز هستند که اغلب آنها را جوانان و نوجوانان در بر می‌گیرند و سعی در به روز بودن را دارند. این افراد صرفا از طریق شبکه‌های مجازی مد و نگاه خود را کسب می‌کنند.

او ادامه داد: گاهی تاثیرگذاری این پذیرش به حدی است که افراد سطح پایین جامعه حاضر می‌شوند تحت هر شرایطی برندپوشی کنند و این مقوله را علی رقم فشار اقتصادی شدید آن دنبال کنند.

این جامعه‌شناس و مددکار اجتماعی مد را مقوله‌ای متفاوت خواند و گفت: من معتقدم راه‌اندازی هر موجی باید با یک بینش و تفکری باشد و چارچوبی خوب برای آن تعریف شود.

امینی با اشاره به برنامه‌های اجرا‌شده طی سال‌های اخیر گفت: طی سال‌های اخیر جشنواره و نمایشگاه‌های مختلفی برگزار می‌شود که مردم را به بازدید از طرح‌های جدید ترغیب می‌کند. این بسیار خوب است که به فکر مدسازی هستیم، اما قطعا باید آنچه را که ادعا می‌کنیم داشته باشیم و واقعا طرحی نو داشته باشیم.

او بیان کرد: باید در این حوزه از افراد متخصص استفاده کنیم و سعی کنیم که صرفا بر اساس تخصص آکادمیک افراد قضاوت نکنیم بلکه بر اساس تلاش و فعالیت عملی فرد به او سمت و پست بدهیم تا بتواند در حوزه اجرایی حرفی برای گفتن داشته باشد.

این جامعه‌شناس افزود: باید موارد دوره‌های گذشته را با نگاهی کارشناسانه آسیب شناسی کنیم و بدانیم که از چه طریق این مساله را تکرار نکنیم و به جوانان پیشنهاداتی نوین و تازه منطبق با نگاه ملی خود ارائه کنیم.

انتهای پیام/سرویس مد و لباس هنرآنلاین: کبری حسین‌پور، طراح و تولیدکننده لباس معتقد است فعالیت‌های اخیر بنیاد ملی مد و لباس قابل تحسین است، اما قطعا نواقصی در بطن امر وجود دارد که باید به مرور زمان و در جریان این روند آن را رفع کرد.

او در‌این‌باره به خبرنگار مد و لباس هنرآنلاین گفت: فعالیت‌های اخیر بنیاد ملی مد ولباس قابل تحسین است، اما باید برای اطلاع‌رسانی آن فکری اساسی کرد زیرا با خبر شدن از فعالیت‌های کنونی بنیاد برای من و بسیاری از دیگر طراحان مهم و حیاتی است این در حالی است که این بخش بسیار ضعیف عمل می‌کند و در اغلب موارد ما به سختی از وقایع مطلع می‌شویم.

او در ادامه افزود: برنامه‌های نظیر ارائه حق مالکیت معنوی به طراحان کمک می‌کند که بتوانند نسبت به حق آثار خود اقدام کنند این یک اتفاق بسیار خوب است، اما به نظر من سرعت کار در این بخش پایین است و نیازمند تسریع در این بخش هستیم چرا که هر روز آثار طراحان بیشتر می‌شود، اما مساله مالکیت معنوی با یک روند اداری پیش می‌رود.

این طراح لباس تصریح کرد: بنیاد ملی مد و لباس در سال‌های اخیر اقدامات خوبی را رقم زده است، اما باید در مباحثی نظیر داوری نگاهی تازه و نوین را ایجاد کنیم، زیرا هنوز یک رده‌بندی درست از هنرمندان عرصه طراحی لباس وجود ندارد به همین خاطر در اغلب موارد طراحان نسبت به داوری‌ها اعتراض دارند چرا که هنوز درجه هنری این افراد مشخص نشده است لذا امیدوارم در آینده‌ای نزدیک به این سمت حرکت کنیم.

حسین‌پور بیان کرد: من یک تولیدکننده هستم و بازاریابی و شناخت مخاطب خود را به صورت رو در رو و کاملا سنتی انجام می‌دهم لذا می‌توانم تغییرات سلیقه مشتری بر اساس روز را به خوبی ارزیابی کنم اما به نظر می‌رسد که برای انتخاب آثار در جشنواره‌ها به مساله مخاطب شناسی و سلیقه عموم مردم توجه نمی‌شود چرا که اغلب خروجی‌های این مقوله چندان برای تولید انبوه استقبال نشده است.

او تاکید کرد: ارتباط برقرار کردن طراحان با یکدیگر نیازی است که امروز بیش از هر چیز دیگری باید به آن توجه کنیم چرا که شکل گیری کار گروهی بر اساس همین ارتباطات صورت می‌پذیرد در واقع این ارتباطات می‌توانند به مرور زمان باعث ایجاد یک کار منسجم و قوی شوند.

این طراح لباس ادامه داد: رشد و شکوفایی مد و لباس در هر کشوری منوط به اجرای کار گروهی است که متاسفانه هنوز کلید آن در ایران نخورده است اما امیدوارم با کمک بنیاد ملی مد و لباس و در سایه تلاش‌هایی که انجام می‌شود این اتفاق رخ دهد و شاهد ایجاد یک انسجام در این عرصه باشیم.

انتهای پیام/سه شنبه ۲۹ مهر ساعت 08:53

سرویس مد و لباس هنرآنلاین: یکی از مسائلی که سال‌های اخیر در دنیای مد و فشن بسیار مطرح شده و بارها مورد انتقاد قرار گرفته است، ارائه لباس بر تن مانکن‌های بسیار لاغر است. در کنار این موضوع تولید لباس‌هایی در سایزهای محدود و از بین رفتن قدرت انتخاب لباس برای افرادی با سایزهای بالاتر، باعث شده است بیشتر افراد به کاهش وزن تمایل داشته باشند.

با وجود اینکه در سطح جهان عده زیادی از افراد اضافه وزن داشته و لباس‌های سایز بزرگ می‌پوشند، آنچه در فشن شوها و تصاویر تبلیغاتی دیده می‌شود مدل‌هایی است که سایز بسیار پایینی دارند و لباس‌های نمایش داده شده در چند سایز محدود ارائه می‌شوند.

در چند سال اخیر بالاترین سایزی که برندهای مختلف برای لباس‌های زنانه در نظر گرفته بودند سایز 40 بود، در حالی که عده زیادی از مردم سایزهای بالاتر از آن دارند. به همین دلیل مدل‌هایی با سایز بالا جایی در فشن شوها نداشتند، اما به نظر می‌رسد همه چیز در حال تغییر است. به تازگی مدل‌هایی با سایز بالا توسط برندهای مختلف مانند تام فورد و رالف لورن دعوت به کار شدند تا در هفته مد نیویورک برنامه اجرا کنند و یا لباس‌ها را در مجلات بین‌المللی ووگ و اله نمایش دهند.

موضوع سایز مانکن‌ها به عنوان نقصی در صنعت مد شناخته می‌شود، چون در حالی که بسیاری از برندها به تولید لباس‌های سایز بالا اقدام کردند، تغییری در مانکن‌های نمایش دهنده لباس به وجود نیامده است. در نتیجه به ویژه در خریدهای آنلاین آنچه مدل پوشیده است و بیننده در عکس می‌بیند و از لباس تجسم می‌کند، با آنچه در بدن شکل می‌گیرد بسیار متفاوت است. به همین دلیل در حال حاضر بعضی از برندها با اعلام فراخوان به دنبال مدل‌هایی با سایزهای بالا هستند که بتوانند در فشن شو بهار - تابستان 2015 محصولات آنها را نمایش دهند.

انتهای پیام/موضوع : | بازدید : | تگ ها : ,
تاريخ : پنجشنبه 23 دی 1395 | 21:43 | نویسنده : لباس پرنسس

کانال تلگرامی (( گالری طاووس )) خرید عطرخرید لباس مجلسی

🔺تحویل رایگان درب منزل
🔺ارسال 24 ساعته و مطمئن
🔺گارانتی و تضمین اصالت
🔺 100%اصل با قیمت مناسب
🔺ضمانت بازگشت
🔺گارانتی بازگشت هزینه
 
 @taawoos
https://telegram.me/taawoos

 

کانال تلگرام مدل لباس
💃💃 کانال مدل لباس پرنسس 💃💃
برگزیده جدیدترین مدل های لباس شب
اخبار و مطالب مد و زیبایی
jOIN
👇👇👇👇
telegram.me/modeldress

 


 

    فروش عطرهای برتر با ماندگاری بالا در فروشگاه اینترنتی عطر پرشین فیوم.

 www.persianfume.ir

 خرید عطر و ادکلن،خرید عطر مردانه،خرید عطر زنانه  با برترین برند های روز دنیا در فروشگاه عطر پرشین فیوم

 مطالعه آخرین مقالات و اخبار دنیای عطر ،تاریخچه عطر،انواع عطر،عطرهای محبوب در فروشگاه عطر پرشین فیوم

 

 صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد

پیچک